En İyi Ekonomi Dergileri 20+ | En İyi Finans Dergileri

Ekonomi dergileri ve diğer adıyla finans dergileri, piyasalar ve ekonominin gidişatı ile ilgili bilgi veren önemli kaynaklardır. En son finansal trendlerden haberdar olmak ve finansal planlama çabalarınızda kullanabileceğiniz sağlam, uzun vadeli bilgiler edinmek istiyorsanız, finansal dergileri okumak çok yardımcı olabilir.

Bu finans dergilerinden en iyi şekilde yararlanmak için iki veya üç tanesini seçin ve bunları düzenli olarak okuyun. Ekonomi dergileri, piyasaların nasıl hareket ettiğine dair sağlam bir anlayış geliştirmenize ve finansal durumunuzu desteklemek için kullanabileceğiniz bilgileri size verir.

En iyi finans dergileri, hemen uygulayabileceğiniz stratejilerin ve en iyi uygulamaların derinliklerine iner. Her şeyden önce, bu dergiler, okuyuculara belirli bir konunun bütünsel bir görünümünü sunar.

Burada en iyi ekonomi dergileri hangileri gibi bir soru ortaya çıkmaktadır. Sizlere en iyi dergileri anlatacağım ve böylece seçmeniz daha kolay olacak. Ancak öncelikle ekonomi dergisi nedir ona bakalım.

Ekonomi Dergisi Nedir?

Finans dergisi nedir sorusuna finansal konular hakkında bilgi sağlayan saygın kaynaklara finans dergisi denir şeklinde cevap verebiliriz.

Karmaşık finansal konuları anlamanıza yardımcı olacak, sizi yeni stratejilerle tanıştıracak ve genellikle makro-ekonomi hakkında fikir verecektir. Böylece yatırımcılar, birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilecektir.

Ayrıca geçmiş ya da gelecek ekonomi programlarının da bu dergilerde değerlendirildiğini görebilirsiniz. Bu sayede fiyatların geleceği hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

En İyi Ekonomi Dergileri

Yayın yapmaya yaptığı günden bu yana en popüler olan ekonomi dergilerini sizlere detaylıca anlatacağım. O zaman listemize başlayalım.

1. Barron’s

ekonomi dergileri1921 yılında yayına başlayan ve kurucusu Clarence W. Barron olan dergidir. Şu anki sahibi, Dow Jones & Company’dir. Haftalık olarak çıkan dergi, en iyi finans dergisi olarak gösterilmektedir.

Dergide kişisel finans ve dünya haberleri yer almaz. Bunun yerine derinlemesine analiz, çizelgeler ve bilinçli bir karar vermek için ihtiyacınız olan her şeyle bireysel yatırımcı için fikirlerle doludur.

Barron’s, piyasa temellerini anladığınız varsayımıyla yazılmış olsa da, aşırı teknik bir okuma değil. Piyasalarda neler olup bittiğine ve her gün olanlardan nasıl kâr elde edilebileceğine dair pek çok bilgi ve analiz bulunmaktadır.

Barron’s içerisinde özel bir bölüm de bulunmaktadır. “Market Week” adı verilen bu bölümde, geçen haftanın gelişmeleri ve uluslararası piyasalardaki yatırım fikirleri yer alır. Ayrıca dünyanın dört bir yanından en aktif hisse senetlerinin, yatırım fonlarının, kapalı uçlu fonların, emtiaların ve tahvillerin kapanış fiyatlarını listeler.

Bu dergi hem basılı hem de dijital olarak sunulmaktadır. Yatırımcılar, hangisini tercih ederse, o şekilde dergiye ulaşabilmektedir.

2. The Economist

The Economist, sahibi “The Economist Newspaper Ltd.” olan ve 1843 yılından bu yana hizmet veren bir dergidir. Bu dergi haftalık olarak yayın yapmaktadır ve merkezi Londra’dadır.

The Economist, okuyucuları için net bir tablo çizerek, derinlemesine ekonomik analizler yayınlamaktadır. Ancak, sayfalarında bulacağınız tek şey ekonomi değildir. The Economist ayrıca dünya olaylarını, siyaseti, finansı, teknolojiyi de kapsamaktadır.

Politikacılar, finansal analistler ve CEO’ların çoğu, küresel bakış açılarını genişletmek ve yeni anlayışlar için The Economist’i okuyor.

The Economist, hem basılı hem de dijital olarak yayınlanmaktadır. Yatırımcılar, istedikleri şekilde abone olduktan sonra bu dergiyi okuyabilmektedir.

3. Kiplinger’s

ekonomi dergileri1920 yılında kurulan ve kurucusu W. M. Kiplinger olan ekonomi dergisidir. En iyi ekonomi dergileri arasında yer alan Kiplenger’s, kişisel finans konusu üzerine yoğunlaşmaktadır.

Kiplinger’s, aylık olarak yayınlanmaktadır. Ancak haftalık olarak bazı bültenler yayınlanmaktadır.

Kişisel finansa adanmış birkaç finans dergisinden biridir. Para biriktirmekten emeklilik planlamasına kadar her konudaki bilgiyi bu dergide bulabilirsiniz.

Kiplinger’s adlı derginin bugün dünyanın en popüler kişisel finans dergisi olmasının bir nedeni var. Eğitici, okuması eğlenceli ve anlaşılması kolay. Yayımcılar her konuyu sindirilebilir hale getirmeye çalışırlar, böylece hemen daha iyi anlaşılabilir.

4. Investor’s Business Daily

finans dergileri1984 yılında yayınlanmaya başlayan ve William O’Neil tarafından kurulan bir ekonomi dergisidir. Merkezi Kaliforniya’dadır.

Tüm ekonomi okurları, bu dergiyi rahatlıkla okuyabilmektedir. Ancak özellikle profesyonel yatırımcılar, tercih etmektedir.

Günlük olarak yayınlanan dergi, günümüzde hafta 1 kez fiziksel konya olarak alınabilmektedir. Diğer günlerde internet sitesinden yayınlar okunabilmektedir.

Yatırımcılar, ekonomik bilgileri öğrenmek için bu dergiyi tercih edebilir.

5. Bloomberg Businessweek

ekonomi dergileriBloomberg tarafından yayınlanan dergi, 1929 yılından bu yana yayınlanmaktadır. Merkezi, ABD’dedir. Adından da anlaşılacağı üzere iş odaklı bir ekonomi dergisidir.

Günümüzde yayınlanan en yaygın iş dergilerinden biridir. İş ve iş yönetimi hakkında harika fikirler edinebilir ve en son ekonomik ve politik haberlerin yatırım portföyünüzü nasıl etkileyeceğine dair yorumları okuyabilirsiniz .

Bloomberg Businessweek ayrıca, şu anda neler olduğuna dair kapsamlı bir bakış sağlayan ve sizi, portföyünüzü veya mali durumunuzu nasıl etkileyeceğini anlamanıza yardımcı olan bir web sitesine de sahiptir.

En iyi ekonomi dergileri arasında yer alan dergiye abone olmak için basılı, mobil ve tablet seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

6. Forbes

En iyi ekonomi dergileri arasında yer alan Forbes, 15 Eylül 1917 yılında yayınlanmaya başlamıştır ve merkezi ABD’dedir.

Forbes dergisi, haberler ve finansal güncellemeler için harika bir bilgi kaynağıdır. Bu iş odaklı dergi finans, ekonomi, yatırım ve pazarlama ile ilgili makaleler yayınlamaktadır. Son yıllarda dergi, çok daha güncel hale getirmek için tamamen revize edilmiştir.

Forbes ayrıca, bu endüstrilerin yatırımlarınızı veya işinizi nasıl etkileyeceğiyle ilgili olarak teknoloji, bilim ve hukuk gibi şeyler hakkında da rapor verir.

Dergi ayrıca Forbes 400 gibi Amerika’nın en zengin kişi ve şirketlerinin listeleri ve sıralamalarıyla da tanınmaktadır.

Derginin aylık olarak yayınlandığını ve mail yoluyla da bülten gönderildiğini söylemek isterim.

7. Money

Dergi, 1972 yılından bu yana yayınlanmaktadır. Önceden yazılı olarak yayınlanmaktaydı.  Artık sadece dijital formatta mevcut olan Money Magazine, yatırımcılara yatırım, tasarruf, emeklilik ve vergileri içeren konulara erişim sağlıyor. Ayrıca üniversite, kredi, kariyer ve yaşam tarzı gibi konularda da pratik ipuçları sunar.

Bir yatırımcı olarak ilginizi çekecek en iyi kısım, hisse senetlerini okuyabilmeniz, ekonomi, sigorta oranları, krediler ve daha fazlası hakkında haberler öğrenebilmenizdir. Dergi, gerçek hayattan örnek olay incelemeleri ve hikayeler sergileyerek emeklilikle ilgili konulara da yer veriyor.

8. Inc.

1979 yılında yayınlanmaya başlayan dergi, ABD merkezlidir. Derginin ana konusu, küçük işletmeler ve girişimciliktir.

Inc’in haftalık dergisi, bazı piyasa yorumlarını ve genel iş haberlerini öne çıkarsa da, özel şirketlere ve işinizi ilerletmek için kullanabileceğiniz stratejilere odaklanır.

Inc de Forbes gibi liste yayınlamaktadır. ABD’de en hızlı büyüyen şirketleri her yıl Inc. 500 ve Inc. 5000’de yayınlamaktadır.

9. Foundr

ekonomi dergileriKendini yarının iş liderlerini eğiten bir dergi olarak tanımlayan Foundr, abone sayısını ve takipçisini artırmaktadır.

Bir girişimci veya mevcut kurucu iseniz, o zaman bu dergiyi takip etmelisiniz. Her ay, risk sermayesi fon toplama veya insan operasyonları gibi yeni iş stratejileri öğrenebilirsiniz.

Bu dergiyi her ay Mark Cuban, Gary Vaynerchuck, Seth Godin, Richard Brandon, Arianna Huffington, Jessica Livingston, Tim Ferriss ve diğer efsanevi girişimciler okumaktadır.

Birçok kişi tarafından da en iyi ekonomi dergileri arasında gösterilmektedir.

10. Thinkmoney

TD Ameritrade tarafından yayınlanan thinkMagazine, aktif yatırımcılara yönelik üç ayda bir basılan bir dergidir. Bu yayında, hisse senetleri, opsiyonlar ve vadeli işlemler hakkında birçok bilgiyi okuyacaksınız.

Bu finans dergisinin en iyi yanı %100 ücretsiz olmasıdır. Her çeyrekte uzman yorumları, sonraki seviye stratejileri ve kaçırmak istemediğiniz piyasa analizleriyle dolu bir dergi alacaksınız.

Dergi hem basılı olarak hem de dijital olarak elde edilebilmektedir.

11. U.S. News & World Report

US News & World Report dergisi kendi başına bir “finansal dergi” değildir. Ancak güncel olayları, dünya haberlerini ve finans bilgilerini birbirine bağlayarak günümüz yatırımcısına hizmet vermektedir.

Dünyada olan bitenleri görmek ve finansal piyasalar hakkında bilgi edinmek için bu dergiyi okuyabilirsiniz.

12. Harvard Business Review

finans dergileriHarvard Business Publishing tarafından yayınlanan dergi, 1922 yılından bu yana yayın hayatına devam etmektedir. Türkiye’de de Harvard Business Review Türkiye ismiyle yayın yapmaktadır.

İş dünyası, ekonomik gelişmeler ve siyasi olaylarla ilgili bilgi vermektedir. Dergide ekonomi ikinci plandadır ancak ekonomiyi etkileyecek önemli haberlerden bahsedilmektedir.

13. Fortune

ekonomi dergileri1929 yılında Henry Luce tarafından kurulan ve yatırımcılara hizmet veren bir iş dünyası dergisidir.

Ülkemiz ve dünyadaki iş gelişmelerini ve önemli iş dünyası liderlerinin hayatlarını anlatmaktadır.

Ekonomi dergileri arasında yer alan dergide, yatırım dünyasıyla ilgili önemli bilgiler verilmektedir ve tüm bilgiler anlaşılabilir şekilde anlatılmaktadır.

Dergi aylık olarak yayınlanarak yatırımcılara sunulmaktadır.

14. Platin

Aylık olarak yayınlanan ve iş dünyası, uluslararası ekonomi gelişmeleri gibi konulara yer veren bir dergidir. Ayrıca Türk ekonomi dergileri arasında yer almaktadır.

Derginin internet sitesinde güncel ekonomik haberler, gelişmeler ve analizler de yer almaktadır. Her yatırımcı, dergiyi okuyarak önemli bilgiler edinebilir.

15. Capital

Türkiye merkezli olarak kurulan ve yayın yapan bir dergidir. Dergide, iş ve ekonomi konuları yer almaktadır. Ekonomik gelişmelerle ilgili değerlendirmeleri de bu dergide bulabilirsiniz.

Aylık olarak yayınlanan dergide, röportajlar ve söyleşiler de yer almaktadır. Yatırımcılar, ekonomik durumlarla ilgili her bilgiyi bu dergiden alabilmektedir.

16. Start Up

ekonomi dergileriİsminden de anlaşılacağı üzere girişimcilerle ilgili olarak bilgiler veren bir dergidir. Girişimciler ve girişimci adayları, bu dergiyi yakından takip etmektedir. Çünkü yeni fırsatları detaylıca göstermektedirler.

Gelecek dönemlerde ilgi görecek sektörleri, bu dergiden görebilirsiniz. Eğer siz de girişimci olmak istiyorsanız ve konunuzu belirlemediyseniz, bu dergideki bilgileri okuyarak fikrinizi geliştirebilirsiniz.

17. Fintechtime

Türk ekonomi dergileri arasında yer alan Fintechtime, finans piyasaları hakkında bilgi verirken teknolojiyi de konularla harmanlamaktadır.

Teknolojik şirketlerin faaliyetleri ve ekonomik durumları, bu dergide ele alınmaktadır. Siz de teknoloji alanına ilgi gösteriyorsanız, bu dergiyi takip edebilirsiniz.

18. Para

Türk ekonomi dergileri arasında yer alan para, haftalık olarak yayın yapmaktadır. Ekonomik gelişmeler, yatırım yöntemleri ve iş dünyasıyla ilgili gelişmeleri, bu dergide bulabilirsiniz.

Girişimcilere yönelik önemli yazıları da bu dergide bulabilirsiniz. Üstelik analizler ve kısa ve uzun vadede ne gibi gelişmelerin olabileceğini de bu dergide bulabilirsiniz.

19. China Today

1952 yılında kurulan dergi, İngilizce, Çince, İspanyolca, Fransızca, Arapça, Almanca ve Türkçe olarak hizmet vermektedir.

China Today Türkiye olarak Türkiye’de yayınlanan dergide, Çin’in ekonomi politikaları, iş dünyasındaki gelişmeleri ve gelecek projeleri yer almaktadır.

Dünyanın en önemli ekonomilerinden biri olan Çin hakkında bilgi edinmek için bu dergiyi okuyabilirsiniz.

20. Z Raporu

Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık Anonim Şirketi’nin sahibi olduğu dergi, finans, teknoloji iş dünyasına yer veren bir dergidir. En iyi finans dergileri arasında yer alan dergiden ekonomi ile ilgili birçok bilgiyi alabilmek mümkündür.

21. Turcomoney

ekonomi dergileriFinans dergileri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan dergide ekonomik gelişmeler, iş dünyasından haberler ve değerlendirmeler yer almaktadır.

Turcomoney, İngilizce ve Türkçe olarak yayın yapmaktadır. Güncel olaylar ve ekonominin gidişatı ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler bu dergiyi tercih edebilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Ekonomi ve finans dergileri ile ilgili en çok sorulan soruların yanıtlarını kısa kısa vermek istiyorum.

En İyi Ekonomi Dergileri Hangileridir?

Barron’s, The Economist, Kiplinger’s, Bloomberg BusinessWeek ve Forbes gibi dergiler, en iyi finans dergileri arasında yer almaktadır. Her dergide saygın yayıncılar bulunmaktadır ve finans piyasalarıyla ilgili önemli bilgiler verilmektedir.

En İyi Kişisel Finans Dergisi Hangisidir?

Kiplinger’s, en iyi kişisel finans dergisi olarak gösterilmektedir. Diğer konulara çok yer vermeden doğrudan kişisel finans konularının anlatılması, derginin en iyi olarak gösterilmesinde etkisi büyüktür.

En İyi Para Dergisi Hangisidir?

Money Magazine ve Kiplinger’s en iyi para dergileri arasında yer almaktadır. Her seviyedeki yatırımcıya bilgi vermesi nedeniyle en iyiler arasında gösterilmektedirler.

Sizlere ekonomi dergileri nelerdir detaylı olarak anlattım. Siz de hangi dergiyi isterseniz, abone olarak düzenli olarak bu dergileri okuyabilirsiniz.

Daha önce yatırım şirketlerinde çalışmış ve 10 yıldır forex piyasasında işlem yapan biri olarak, bilgi ve tecrübelerimi sizlerle paylaşıyorum.

AKLINA TAKILANI SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz